MENU CLOSE

Wizualizacje Architektoniczne

Oferta dla architektów, projektantów i deweloperów

Głównym polem działań VIZ3D są wizualizacje architektoniczne tworzone dla architektów i deweloperów. Dzięki charakterze współpracy firma oferuje usługi na terenie całej Polski. W portfolio VIZ3D znajdziecie Państwo wizualizacje architektoniczne zrealizowane dla Klientów m. in. z Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Poznania, jak i z mniejszych ośrodków miejskich z całej Polski.

Wizualizacje architektoniczne Wrocław

Firma VIZ3D powstała we Wrocławiu i funkcjonuje na polskim rynku od 2010 roku. Z uwagi na lokalizację, główna baza Klientów pochodzi z dolnego Śląska. Mieliśmy okazję pracować z największymi wrocławskimi architektami takimi jak Zbigniew Maćków czy Andrzej Hubka, tworząc wizualizacje architektoniczne zarówno dla wielkich komercyjnych inwestycji jak i do konkursów.

Wizualizacje architektoniczne Warszawa

Lata systematycznej pracy pozwoliły na solidny i pewny rozwój, oraz powiększanie zasięgu działalności firmy. Głównym celem ekspansji VIZ3D jest województwo mazowieckie z uwagi na charakter i dynamikę tamtejszego rynku. Warszawa jako największy ośrodek miejski w Polsce oferuje nieporównywalną różnorodność na rynku budowlanym, a co za tym idzie – w dziedzinie wizualizacji architektonicznych.

Wizualizacje architektoniczne Poznań

Firma korzysta z najnowszego oprogramowania i szerokiego wachlarza modeli 3D, dzięki czemu może się skupić nie tylko na samym wizualizowanym obiekcie, lecz również na otoczeniu, które jest nie mniej istotne dla odbioru wizualizacji.

W zależności od dostarczonych materiałów, modeluję budynek od zera, lub korzystam z gotowego modelu 3D przesłanego przez Klienta.

Zapraszamy do zapoznania się z większą ilością naszych realizacji – Portfolio

Jak stworzyć projekt i go pokazać – o wizualizacji architektonicznej

Cały proces projektowania wnętrza lub budynku składa się z wielu etapów. Aby stworzyć projekt od podstaw, a następnie go urzeczywistnić mija bardzo długi czas. Wyobrażenia klientów często są bardzo trudne do odwzorowania na papierze, dlatego też z pomocą przychodzą wizualizacje architektoniczne. Dzięki nim architekt może pokazać stworzony projekt klientowi w formie wirtualnej rzeczywistości.

Wizualizacje architektoniczne – Wrocław – Czym są?

Mają one za zadanie ukazać wizję, która została wymyślona przez architekta wraz ze swoim klientem. Wizualizacje architektoniczne prezentują dany projekt poprzez wykorzystanie techniki 3D, czyli grafiki trójwymiarowej. To bardzo powszechne narzędzie pracy. Wizualizacje architektoniczne są powszechnym narzędziem bez którego nie da się funkcjonować w branży architektonicznej.

Co składa się na wizualizację – etapy

Możemy rozróżnić pięć różnych etapów, które składają się na stworzenie wizualizacji.

Rodzaje prezentacji pomysłów

Aby jak najlepiej pokazać przedmiot, budynek bądź też wnętrze mieszkania w wizualizacji architektonicznej możemy wybrać spośród kilku jej rodzajów. Najprostszą i zarazem najpopularniejszą formą jest wizualizacja statyczna. Cechuje się ona dużą precyzją i zadbaniem o szczegóły. Dzięki temu projekt można zobaczyć z różnych perspektyw. Jeśli pomysł jest bardziej skomplikowany to można wybrać wizualizację dynamiczną, w której wykorzystuje się animacje. Pozwala najlepiej oddać cały charakter koncepcji, z wykorzystaniem zarówno obrazu, jak i dźwięku. Inną formą wizualizacji, w przypadku budynków i wnętrz to panorama 360. Taka forma prezentacji pozwala na rozglądanie się w prezentowanej przestrzeni.

Klient na pierwszym miejscu

Wizualizacje architektoniczne to przede wszystkim ułatwienie przekazania wszystkich pomysłów i koncepcji, które zostały wcześniej nakreślone razem z klientem. Dzięki temu możemy wiernie przekazać to co zrodziło się na papierze oraz w głowie architekta, aby lepiej sprzedać wizję. Z tworzonych przez nas zespół wizualizacji mogą Państwo skorzystać w takich miastach jak Wrocław, Warszawa czy Poznań, ale również w mniejszych miasteczkach.